TAOJOGA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

ODBOR

ČCHINEJTSANG

Terapautický odbor Chi Nei Tsang (Činejtsang)
je neoddeiteľnou súčasťou systému Taojogy.


Tento odbor je určený tak pre inštruktorov a poslucháčov Školy Taojogy ako aj odborne pre verejnosť, praktikantov masérov, liečiteľov a rehabilitačných pracovníkov a pre všetkých záujemcov o terapiu brucha, ktorí chcú preniknúť do emócií  podvedomia a chcú ich rozpustiť a vyriešiť.

Pre záujemcov o štúdium Chi Nei Tsang je doporučené mať absolvované kurzy systému Univerzálne Liečivé Tao:

ZÁKLADY I, II a ŽELEZNÁ KOŠEĽA IA,B.

Kontaktná osoba: Martina Medvecká Mgr., Certifikovaná praktikantka CNT I,II, Teacher CNT I, mobil: 0917 974 551, e-mail: taojogask@gmail.com

 
 

Chi - Nej Tsang je čínsky názov terapeutickej masáže vnútorných orgánov. V oblasti dutiny brušnej sa podľa taoistickej tradície ukladajú negatívne emócie, stress, toxíny a napätie rôzneho druhu. Energetické bloky sa vytvárajú okolo pupku.
Táto oblasť je vo východnej tradícii známa ako druhý mozog a v Tao sa nazýva Tan Tien. V prípade, že je táto oblasť zablokovaná, vitálna energia v celom tele stagnuje, prúdi pomaly, čím sa oslabujú jednotlivé orgány a organizmus ako celok. Životná energia Čchi prúdi vnútornými kanálmi, nervovou sústavou, krvnými cestami a lymfatickými žľazami. Tieto systémy sa koncentrujú a ich cesty sa krížia prevažne v bruchu, ktoré plnia úlohu riadiaceho centra. Napätie, starosti a stres sa mesiace či roky hromadia v dutine brušnej a málokedy sa rozptýlia. Výsledkom je oslabenie jednotlivých orgánov a systémov tela a postupné upchávanie energetických ciest. Starí taoisti zistili, že záporné emócie spôsobujú vážne poškodenie zdravia a oslabujú ako jeho fyzické aj duševné funkcie. Taoisti chápali, že každá ľudská emócia je v podstate energia a určité negatívne emočné energie stoja na pozadí fyzických ochorení.
Spojitosť medzi emóciami a fyzickými orgánmi bola taoistami klasifikovaná. Tak napríklad bolesť a ťarcha v oblasti žalúdka svedčila o tom, že človek prežíval starosť, nepokoj, znepokojenie. Sú to emočná energia, ktoré sa ukladajú v žalúdku a slezine. Taoisti objavili, že najväčšie ochorenia by mohli byť vyliečené len pomocou odstránenia toxínov a záporných energií z tela. Preto bolo vyvinuté umenie Čchi-Nej Tsang, ktoré účinne pomáha recyklovať a transformovať záporné energie, ktoré upchávajú vnútorné orgány a spôsobujú vytváranie bloku v dutine brušnej. Pomocou Čchi-Nej Tsang sa rozpúšťajú negatívne emócie, odvádzajú sa toxíny a nadmerné teplo z tela ktoré spôsobujú dysfunkcie vnútorných orgánov.

Čím je Chi Nei Tsang unikátna?
Väčšina alternatívnych metód ako reflexológia, shiatsu, reiki, masáže, akupunktúra, jin shin do a ďalších liečebných modalít (napr. psychológia, homeopatia, etikoterapia, bylinkárstvo) používa nepriame metódy na ovplyvnenie stavu vnútorných orgánov a spojených psychoemocionálnych podmienok. Chi Nei Tsang priamo pôsobí na vnútorné orgány. Je to najbezprostrednejší komplexný prístup k detoxikácii, obnove a vnútorných orgánov tela a tým zlepšeniu kvality života.
"Keď sa orgán zablokuje ... tradičná masáž svalov alebo stimulácia reflexných bodov orgánu je ako používanie diaľkového ovládania pre odstránenie problému, ktorý vyžaduje fyzickú prítomnosť. V Chi Nei Tsang pracujete priamo na orgánoch ako takých. "Majster Mantak Chia
Chi Nei Tsang terapia je rýchla a efektívna. Samoliečenie a vzdelávanie je pri ChiNeiTsang prvoradé. Hlavnou úlohou ChiNeiTsang praktikanta je rola učiteľa. Počas terapie sa každý naučí ako uvoľňovať napätie spôsobené fyzickou alebo emočnou záťažou aplikáciu techník ako Vnútorný úsmev a Liečivé zvuky. Vykonávanie domácich úloh alebo cvičení, ktoré v priebehu stretnutia terapeut učí a vysvetľuje , podporuje progresívnu efektivitu každej procedúry a navyše sa klient naučí praktikovať samoliečivé podporné techniky využiteľné po celý život.

Účinky masáže Chi Nei Tsang:

· rýchle odstránenie stresu, napätia a negatívnych emócií, ktoré sa ukladajú v dutine brušnej
· prináša pohodlie a úľavu, privádza energiu do vnútorných orgánov
· odstraňuje bloky, ktoré sa vytvárajú v oblasti okolo pupku
· masáž je účinná pri ťažkostiach zažívacieho traktu, nadúvaní brucha a zápche
· odvádzanie toxínov a nadmerného tepla z tela, ktoré spôsobuje dysfunkciu vnútorných orgánov
· posilňuje celkové zdravie a značne pomáha omladzovaniu celého organizmu, ovplyvňuje lymfatický a imunitný systém

Absolventi kurzu Október 2016
4. dňový metodický kurz Chi Nei Tsang


Absolventi kurzu November 2014
4. dňový metodický kurz Chi Nei Tsang

Prví certifikovaní absolventi praktikanti
v odbore
Chi Nei Tsang.
Gratulujeme! (November 2014)

Absolventi kurzu November 2013
4. dňový metodický kurz Chi Nei Tsang

03. máj 2014 Vstupný kurz do Chi Nei Tsang  
OBJAVTE TAOISTICKÚ TERAPI
U BRUCHA

 

Masážnych techník je vo svete neúrekom a predstavujú veľký liečivý svet, v ktorom sa pomocou dotyku prenáša energia. V systéme Taojogy sa aplikuje metodicky hlbokoprepracovaná terapeutická masáž orgánov abdomenu  - Či nei tsang a terapeutická masáž genitálnych orgánov - Karsai nei tsang. Z hľadiska TČM a tela, vnútorné orgány sú najdôležitejšie.
Terapeuti, ktorí vidia svoju sebarealizáciu v  liečení pomocou masáží sa popri svojom energetickom raste sústredia aj na prax týchto masáží.


CHI NEI TSANG ODBOR TAOJOGY (KLIKNI)
TAO GARDEN MANTAK CHIA


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky