TAOJOGA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Taojin

KURZY > PRAVIDELNÉ

 SYSTÉM  UNIVERZÁLNE  LIEČIVÉ  TAO  SLOVAKIA
TAOJOGA A LIEČIVÁ TAO ALCHÝMIA
ŠKOLA TAOJOGY   ŠKOLA ŽIVOTA


pravidelné taoistické cvičenia pre dlhovekosť a posilnenie chrbta

T A O J I N


Jedná sa o sériu naťahovacích cvičení v kombinácii so špeciálnym dýchaním, ktoré sa praktikujú na karimatke a sú vhodné pre každého bez obmedzenia na vek, nakoľko sa cvičí pomaly, nezaťažuje sa srdce a celková činnosť srdca, ale naopak posilňuje sa srdce a celková imunita človeka. Taojin je známy ako cvičenie pre dlhovekosť.
Na jednej strane cvičenie prináša vnútornú silu a na druhej strane pomáha uvoľniť sa a ponoriť sa do seba v rovnakom čase. Jedná sa o sekvenciu ľahkých pozícií, ktoré posilnia šľachy a brucho, detoxikujú obličky a aktivujú dobrú energiu a krvný obeh. Zrelaxujete a uvoľníte oblasť v dolnej časti chrbta a svaly psoas-t.j. driekové svaly a bedrový sval.
Je to  praktické cvičenie pre každého, kto chce detailnejšie precítiť svoje telo, uvoľniť ho, odblokovať, prehrievať kríže, bedrá a obličky. Pozitívne sa riešia ženské problémy, nastáva úprava menštruačného cyklu, odblokovanie chrbtice, meridiánov a stagnácií v tele. Taojin môžu bezpečne cvičiť aj budúce mamičky, ako aj mamičky po pôrode, nakoľko sa regeneruje celá panvová oblasť.
Cieľom praktík je stále viac a viac energetizovať chrbticu, zahrievať ju, zvyšovať flexibilitu tela, znásobovať energiu a harmóniu, uzdravovať, spriechodňovať  šľachy, svaly, energetické kanály, ako i celé telo.
Po zvládnutí základných polôh sa vytváraním protitlaku začína výrazne posilňovať vnútorné svalstvo. Takýmto spôsobom si praktikant zabezpečí vnútornú silu až neskorého veku a môže si vychutnávať dlhovekosť v zdraví.
Cena:         1hod týždenne -  20 Eur/mesačne  alebo 2hod týždenne - 35 Eur/mesačne
                Online jednorazova platba za cvičenie 7 Eur/1 hod


Kde:          Centrum Univerzálne Liečivé Tao Slovakia, Kremnická 26, BA – Petržalka
Termíny:    Utorky od 17:00 – 18:00  začiatočníci i mierne pokročilí
                
E-mail: taojogask@gmail.com, mobil: 0917 974 551
                
Štvrtky:     10:00 - 11:15 Harmonizačná TaoJin joga s meditáciami
Online jednorazova platba za cvičenie 7 Eur/1 hod

TaoJin je séria revitalizačných cvičení, ktoré rozvíjajú pružnosť, silu, elasticitu a ohybnosť. Tieto cvičenia vytvárajú harmóniu v tele, mysli a duchu prostredníctvom svojich integračných princípov.
TaoJin znamená "usmerňovať viesť energiu" a to nám pomáha uvoľniť chronické napätie, energetické blokády a toxicitu, ktoré sa v tele nahromadili po mnoho rokov. Tieto cvičenia aktivujú tok Čchi v meridiánoch, otvárajúc ich a posilňujúc.
Za integračné princípy sú v tomto prípade považované tiež meditácie vnútorný úsmev, liečivé zvuky, mikrokozmický orbit, ktoré umocňujú silný ozdravný účinok celého cvičenia.


CVIČENIE PRE TEHUĽKY založené na metóde TAOJIN

- je určené pre všetky budúce maminky. Ide o harmonické cvičenie zamerané na pohodové užívanie si tehotenstva a aktívnu spolupráca s bábätkom už počas tehotenstva. Odporúčame začať cvičiť už od 12. týždňa tehotenstva.
Na kurze sa zameriame hlavne na uvoľnenie zaťažených častí tela ako je chrbtica, ramená, krk, nohy, ktoré budú s každým pribúdajúcim týždňom viac a viac namáhané.
Budeme sa zaoberať dýchacími technikami, jemným tancom s bruškom, a hlavne budeme komunikovať s dieťatkom – aby sa cítilo čo najlepšie, aby malo skvelé podmienky v brušku, a aby si maminka mohla vychutnať aktívne tehotenstvo až do pôrodu.
Jednotlivé techniky a cviky sa kombinujú, čiže sa cvičí na karimatke, fit lopte, po stojačky, po sediačky, a každý cvik či technika sú podrobne vysvetlené aj precvičené.                  Taojin pre mamičky, detičky a tehotné
Kde:           V materskom centre Budatko v Bratislave (podrobné info klikni)

                 Cvičenia vedie Maria Hosnedlova
                 E-mail: mhosnedlova@gmail.com, mobil: 0907 989 894,
                 www.taojin.sk

Registrácia a platby:

NA KURZ JE POTREBNÉ SA ZAREGISTROVAŤ SPATNE MAILOM, TELEFONICKY ALEBO OSOBNE.


Detailné informácie o systéme a kurzoch na www.taojoga.sk

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky