TAOJOGA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Cisárovná

KURZY > PRAVIDELNÉ

Objav v sebe cisárovnú  – telom, mysľou i dušou
Pre všetky ženy, ktoré cítia hlboko vo svojom vnútri, že život ponúka viac ako priemernosť.

Kurz je inšpirovaný knihou „Cesta cisárovnej – manuál úspešnej ženy“ a vlastnou dlhoročnou praxou taoistických cvičení a meditácií.
                                                                         
Kedy: utorky 18:30 – 20:30 v období od 11.9. do 27.11.
Kde: Tao centrum, Kremnická 26, Bratislava
Cena: 240 EurŽenský archetyp cisárovnej znamená jasnosť, pokoj a sebaurčenie.

Ženskosť je cyklická, rok je cyklický a aj esencia ženy sa behom života postupne rozvíja a premieňa v ducha a opakovane vždy prechádza cyklom piatich elementov. Týchto 5 elementov predstavujú voda, drevo, oheň, kov a zem.

Jar - Drevo – Vízia / Leto - Oheň – Sila / Neskoré leto- Zem – Výživa / Jeseň - Kov – Uvoľňovanie / Zima - Voda – Regenerácia

Postupne cez oživenie prastarých východných múdrostí, poznatkov čínskej medicíny a ponorením sa do praktík taoistických cvičení sa budeme učiť rozpoznávať, akceptovať a posilňovať strategické jednanie a vhodné kvality v každom ročnom období a v najrôznejších životných fázach súčasnej ženy a otvoríme tak spoločne dvere elementárnej ženskej moci.

ZIMA - prvok vody -Sila cisárovnej sa rodí v hĺbke
Cisárovná si užíva obdobie odpočinku, ponára sa do svojho vnútra, obnovuje svoje korene. Zima je čas ústupu a retrospekcie. V tomto období potrebujeme regenerovať, rovnako ako príroda.Je dovolené odpočívať bez pocitu viny. Preskúmame, čo vyživuje našu podstatu, spojíme sa so svojou vnútornou múdrosťou. Uvoľníme strachy, odovzdáme sa prázdnote a pripravíme sa na niečo nové.

JAR - prvok drevo – Cisárovná miluje svoje vízie a sny a stará sa o ne
Cisárovná žije svoj sen, víziu. Máte vízie, sny, ciele? Často sa zdajú byť príliš veľké, nad vaše sily alebo sebecké? Na jar sa príroda prebúdza do nového života. Je to čas nového začiatku a rastu. Je to tvorivá sila bohatá na nápady, ktorá prináša úspech a vyžarovanie. Túto energiu využívame na to, aby sme naše vízie a sny priniesli do života - podporované silou jari.

LETO - prvok oheň – Cisárovná vie čo chce.
Ženskosť je sila. Cisárovná prežíva svoj vnútorný oheň. Hľadá svoju identitu. Ako môžeme túto identitu rozvinúť a vyjadriť vo všetkých aspektoch nášho života? V smiechu, očiach, pohybe či vo svojej sexualite? Možno ešte stále existujú oblasti, v ktorých chcete cítiť svoju ženskosť ešte intenzívnejšie. Tu vstúpime do úzkej spojitosti s našou ženskou silou. Naučíme sa, ako ju aktivovať cieleným spôsobom - vo všetkých životných situáciách.

BABIE LETO - prvok Zem - Cisárovná sa o seba matersky stará.
Aké vnútorné zdroje energie môžeme využívať? Čo nás dokáže podporiť v intenzívnych, stresujúcich časoch? Ak znova získať silu, nabiť batériu ...Čo je dobré pre naše telo? Čo vyživuje našu myseľ a dušu? Toto sú skutočné poklady, o ktorých potrebujeme vedieť a ma´t k nim prístup v náročných časoch.

JESEŇ – prvok Kov - Cisárovná sa oddeľuje od záťaže minulosti a ide vlastnou cestou
Čo sme zasiali? Čo môžeme získať? Čo ma vyživuje alebo oslabuje? Čo skutočne potrebujem? To sú kľúčové otázky, ktoré nám dávajú jasný záver. Opúšťame staré a prekonané a vytvárame priestor niečomu novému. Cisárovná prechádza hlbokou priepasťou.


Postupne počas 12 týždňov:
• Preberieme všetky vyššie uvedené obdobia a kľúčové otázky
• oboznámime sa so životným príbehom cisárovnej WU a prenesieme ho na životné situácie súčasnej ženy
• vysvetlíme si čo sa deje na energetickej úrovni z hľadiska tradičnej čínskej medicíny a objasníme si klinický obraz každého obdobia
• odhalíme stratégie jednania cisárovnej a implementujeme ich do jednania modernej ženy
• budeme sa venovať praxi taoistických cvičení a meditácii za účelom rozvoja vnútorných zdrojov svojej životnej sily, rozvinutia radosti, rozkoše a spokojnosti.
• rozoberieme témy napr. – emócie, sexualita, materstvo, menopauza, menštruácia, orgazmus atď


Lektorka: Martina Medvecká – medzinárodne certifikovaná inštruktorka systému Univerzálne Liečivé Tao. 16 rokov sa venuje praxi taoistických cvičení a meditácií. Profesionálne vedie kurzy taojogy ako i špecializované kurzy Liečivej lásky pre ženy – Tao ženskej sexuality. Akreditovana Certifikovaná koučka.

„Ženy, ktoré dajú priestor svojej „ vnútornej cisárovnej „ sú silné, a veľkorysé bytosti , otvorené no stále dostatočne tajuplné: objavili totiž vnútorné zdroje svojej sily.“ úryvok z knihy

Registrácie
a Platby:

Registrácia mailom alebo telefonicky , kontakt viď. nižšie. Zálohu kurzovného 50 Eur je potrebné poslať na nižšie uvedený účet, zostatok najneskor 3 dni pred termínom kurzu. Ihneď ako nabehne úhrada na účet, budem Vás obratom informovať a stávate sa tak riadne registrovanou účastníčkou kurzu.


Názov bankového účtu: Martina Medvecká
číslo účtu: SK6411000000002926893163
Kód banky 1100 – Tatrabanka
do poznámky uviesť meno účastníka a názov kurzu

Kontakt: Mobil: +421 917 974 551, e-mail: taojogask@gmail.com, univerzalne@liecive-tao.sk
web: www.taojoga.sk
Facebook:  Škola Taojogy – Škola Života
Facebook: Chi Nei Tsang terapia brucha


Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky